2017-10-06 09:37 | Kultúrpontok

Első óraaukcióját rendezi a BÁV október végén

Bár a BÁV kínálatában mindig is megtalálhatók voltak az órakülönlegességek, az egyre élénkülő érdeklődés miatt októberben önálló Óraaukcióval is várja a cég az órakedvelőket. Az árverés több mint 130 tétele a luxus modellektől az igényes, de kedvező árú órákon keresztül egészen a gyűjtői darabokig vonultatja fel a legnagyobb márkákat, mint pl. a Breguet, Rolex, Omega, Glashütte Original, IWC, Audemars Piguet vagy TAG Heuer.

A BÁV kínálatában mindig is megtalálhatók voltak órakülönlegességek, a növekvő kereslet és érdeklődés miatt azonban most először önálló óraaukcióval jelentkezik októberben a cég. Az órák népszerűsége abban rejlik, hogy ez az egyike azon kevés műtárgytípusoknak, amelyeket nem vitrinben őrzünk. Amellett, hogy nap mint nap viselhetjük, kifejezhetjük vele egyéniségünket, gyűjthetjük, sőt tovább is örökíthetjük. Ráadásul ha körültekintően választunk, nagyszerű befektetésnek is bizonyulnak.

Az első Óraakció összeállításánál a szakértők törekedtek arra, hogy a különböző korosztályokhoz, stílusokhoz  és pénztárcákhoz alkalmazkodó kollekciót állítsanak össze.

A régi órák gyűjtőinek számos zsebóra ritkaság mellett az aukció legrégebbi tételével, egy 1800-as évek elejéről származó arany zsebórával készültek a szakértők. A tökéletesen működő szerkezetet két, harangot ütő, aprólékosan kidolgozott angyal teszi különlegessé.

Nem véletlen, hogy a Breguet adja az aukció legmagasabb kikiáltási árú darabját. Az 1775-ben alapított francia cég az európai királyi családok kedvenc beszállítója volt, és mind a mai napig őrzik az egyedi, kézi megmunkálással készülő díszítési hagyományaikat. A most kikiáltásra kerülő Classique Extra-Flat fehérarany karórájuk letisztult eleganciájával és végletekig precíz szerkezetével mutatja, hogy a márka a 21. században is hű maradt a nevéhez.

A nagy klasszikusok között meg kell említenünk a Patek Philippe-et is. Ehhez a márkához is koronás megrendelők, egyedülálló technikai megoldások és számtalan aukciós rekord fűződik. Gyűjtőknek szánt arany frakkórájuk mellett az először 1999-ben megjelent, és azóta is töretlen népszerűségnek örvendő modern klasszikusra, a Twenty-4 modellre is licitálhatnak 1,45 millió forinttól.

Hamilton Ventura XXL férfi karóra, PVD bevonatos acéltokos kaucsuk szíjas férfi karóra, fekete
számlap, zafírüveg, 50 méter vízállóság, működő automata szerkezet, kikiáltási ára: 190 000 Ft

A kollekció bővelkedik a különleges, limitált kiadású órákban is. Ilyen a híres Hamilton Ventura karóra, amit Elvis Presley tett híressé. Először 1957-ben dobták a piacra, és Elvis nemcsak filmjeiben, de a magánéletben is szívesen viselte. A 21. században az ikonikus designt újraalkották tiszteletére, ennek a limitált sorozatnak egy darabja kerül most árverésre, 190.000 Ft-os kikiáltási áron. A sporttörténelem egy különleges ereklyéjére is licitálhatnak az aukción. A svájci Valory Real Madrid karóráját valószínűleg csak illusztris rajongóknak és játékosoknak ajándékozta a klub a 60-as években, éppen akkor, amikor Puskás Öcsi is a „Blancok” csapatát erősítette.

Valory Real Madrid férfi karóra, aranyozott acél tok, világos számlap másodperc körrel, arany színű index díszítés, a Real Madrid Club de Fútbal spanyol labdarugó klub 1941 óta használatos címerével, kézi felhúzású szerkezet, 1960-as évek, kikiáltási ára: 250 000 Ft

A legnagyobb svájci óracégek neve mindig is összefonódott a sporttal és a tudománnyal, hiszen az emberi teljesítmények ezen határterületei nem csupán pontosságot, de a lehető legnagyobb precizitással elkészített szerkezeteket is megkívánnak. Az Omega Speedmaster Moonwatch modellje például azzal lett híres, hogy ott volt az első Holdra szállásnál. A Seamaster sorozat darabjai az aktív, elegáns férfiak kiegészítői, nem véletlenül ez a 007-es ügynök kedvenc modellje. Bond másik kedvelt óramárkája a Rolex, amelyből rögtön három tétel is kalapács alá kerül az óraaukción. Az IWC legendás modellje a Portugieser, a sorozatból most a Chronograph Automatic modell kerül aukcióra 1,9 millió forintos kikiáltási áron, de licitálhatnak a Big Pilot vagy a Da Vinci Vintage karórájukra is. A 19. század végén alapított Breitling neve sokáig egyet jelentett a pilótaórákkal. Az aukción többek között egy különleges Breitling for Bentley Flying B férfi arany karórával találkozhatnak az érdeklődők, amely már a Bentley autós céggel való együttműködés eredménye. Ennél a típusnál az angol eleganciát vegyítették a svájci precizitással.

A luxus karórák piacán egyeduralkodónak tűnő svájci órakészítő cégek mellett talán az egyik leghíresebb a német Glashütte Original. Exkluzív luxusórái közül többet is beválogattak a szakértők, ezek közül kiemelkedik a Senator Calendar Week férfi arany karóra, amely 2,1 milliós kikiáltási árával az árverés egyik legdrágább tételének ígérkezik. Feltétlenül meg kell említenünk a Hublot márkát, amit alig 40 éve alapítottak, és mára már a Louis Vuitton cégbirodalom tagja. A jellegzetes kaucsuk szíjas, hajóablak alakú, Big Bang modell a luxusórák egyik legnépszerűbb modellje. Az ékszerórák kedvelői válogathatnak a Versace, Bulgari, Jaeger Le Coultre vagy éppen az Ebel modelljei között.

Az Óraaukció kiállítását október 14-28-ig ingyenesen tekinthetik meg a BÁV Apszistermében (1052 Budapest, Bécsi utca 3.). Az árverésre október 31-én, 16 órakor kerül sor a MOM Kulturális Központban.

További információk és katalógus: www.bav.hu/aukcio

Balról: IWC Portugieser, kikiáltási ára: 1 100 000 Ft. Breguet Classique Extra-Flat férfi arany karóra, kikiáltási ára: 2 800 000 Ft. Omega Seamaster férfi karóra, kikiáltási ára: 100.000 FtOmega Speedmaster Moonwatch férfi karóra, kikiáltási ára: 1 600 000 Ft. Breitling for Bentley Flying B férfi arany karóra, kikiáltási ára: 2 600 000 Ft. TAG Heuer Monaco Steve McQueen férfi karóra, kikiáltási ára: 400 000 FtRolex Sea-Dweller Deepsea férfi karóra, kikiáltási ára: 2 300 000 Ft. Breitling Chronomat Evolution férfi karóra, kikiáltási ára: 650 000 Ft. Omega Seamaster Professional férfi karóra, kikiáltási ára: 350 000 FtNegyedütős arany zsebóra, Antik arany 750 tok, arabszámos zománcgyűrű Breguet Et Fils jelzéssel, francia, XIX.sz első fele. kikiáltási ára: 990 000 Ft
vissza a Hírponthoz

Kultúrpontok legutóbbi cikkei:

Kultúrpontok
2017-12-01
Ajándékötletek a régiségek rajongóinak!
A karácsonyi dekoráció mestereinek Karácsonykor mindig elővesszük a legféltettebb kincseinket. Ha ilyen darabot ajándékozol, biztos lehetsz benne, hogy minden ünnepen a középpontban leszel! Ötletek: karácsonyt idéző tárgyak, gyertyatartók (mindig...
Kultúrpontok
2017-11-28
Advent Óbudán 2017
2017. december 1-23. között tizedik alkalommal öltözik ünneplőbe a Fő tér, Szentlélek tér, hogy a rendezvény látogatói méltó módon készíthessék fel a lelküket a legszebb ünnepet megelőző várakozás időszakában. ...
Kultúrpontok
2017-11-22
Több száz karátnyi csillogás a BÁV-nál
Kultúrpontok
2017-11-06
Művészettörténeti csemegék a BÁV őszi aukcióján
Valódi művészeti ritkaságok kerülnek kalapács alá a BÁV őszi aukcióján. Rippl-Rónai József, Aba-Novák Vilmos, Iványi Grünwald Béla, Gulácsy Lajos, Szinyei Merse Pál lappangó festményei mellett számos remekmű található a...
Kultúrpontok
2017-10-27
SŐT7 - Sissi Őszi Tánchét a Bethlen Téri Színházban
Hatodik alkalommal kerül megrendezésre a Bethlen Téri Színházban a kerület névadója, Erzsébet királyné – népszerű nevén Sissi – neve napja köré szervezett hétnapos, hét előadásból álló táncfesztivál a hetedik...
Kultúrpontok
2017-10-06
Kultúrpontok további cikkei »